Wyniki konkursu „Róże z muzyką w tle”

Zakończyliśmy  konkurs „Róże z muzyką w tle”. Dziękujemy za udział w naszej zabawie.

Za bardzo ciekawy, inspirujący   opis „muzycznej róży”

nagrodę główną – różę ‘Händel’   otrzymuje:

–  Pani Agnieszka Dąbrowska.

Wyróżnienie – publikację – p. Marty Monder „Róże Azji i ich potomkowie w PAN Ogrodzie Botanicznym – CZRB w Powsinie” – otrzymują:

–  Pan Czesław Paczkowski,

–  Pani Jadwiga Hołuj.

Sponsorem nagród w naszym konkursie jest Szkółka Róż RosaPLANT

Gratulujemy serdecznie!

 

Prezentujemy zatem niezwykły opis róży ‘Chopin’ autorstwa Pani Agnieszki Dąbrowskiej.

Jesteśmy pod wrażeniem i słów, i fotografii.

 

Chopin …nie ma osoby, która by nie słyszała tego nazwiska! Geniusz podarował nam muzykę, przy której pianino staje się instrumentem doskonałym!

Nie pisał pamiętników…swoje emocje i uczucia komponował.

Zamiast gonić dni codzienności jego muzyka każe usiąść i zatopić się w zmysłach, odnaleźć melodie naszego nieosiągalnego umysłu, rozkwitać w kwiatach, odnajdywać esencję piękna, wzdychać uniesieniem…

Muzykoterapia ukryta w prostocie wytwornych kwiatów róży Chopin wyzwala emocje, kiedy poddamy się spontanicznej refleksji -potrafi być lekiem na stres.

Dostojna i mocna to róża jak jego twórczość. Naturalnie czysty, wyrazisty, a jednocześnie skromny kolor bogato wypełnionych arystokratycznych kwiatów. Tak jak Chopin niczego nie mówił wprost, tak i ta róża powinna być podziwiana z bliska, poznawana niemal w detalach. I tak jak mówią o Chopinie do dziś: oryginalny, niezwykły, niepowtarzalny…”On porusza w sercu struny najbardziej intymne.”