Sadzenie krzewów róż – warsztaty 28.08.2020

Sadzenie krzewów róż – warsztaty 28.08.2020

28 marca o godz. 13 zapraszamy do udziału w warsztatach sadzenia krzewów róż, które poprowadzi znakomity ekspert w dziedzinie uprawy róż mgr inż. Robert Szlązkiewicz.

Część pierwsza – teoretyczna
miejsce: Centrum Edukacji, budynek „A” za wejściem głównym

Część druga – praktyczna
teren PAN Ogrodu Botanicznego

Prowadzący: mgr inż. Robert Szlązkiewicz, absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie, prezes Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Róż. Specjalizuje się w szczepieniu i okulizacji roślin oraz trzyma pieczę techniczną nad szkółką. Do jego zadań należy wybór podkładki i późniejsze jej wykorzystanie. Odwiedza hodowców i szkółki zagraniczne, poszukując nowych lub nieznanych odmian nie tylko róż. Jest również twórcą wielu oryginalnych założeń ogrodowych o niepowtarzalnych elementach, jak kaskady wodne, kamienne wodotryski i wiele innych.

* * *

W warsztacie może uczestniczyć maksymalnie 20 osób, aby prowadzący mógł indywidualnie zająć się każdym uczestnikiem i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Warsztaty są bezpłatne (w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub całorocznego karnetu).

Zapisywać się można, wysyłając zgłoszenie na adres warsztaty@obpan.pl

W mejlu należy podać imię i nazwisko osoby chcącej uczestniczyć w warsztatach oraz tytuł „warsztat sadzenia róż”.

Ponieważ liczba miejsc jest ściśle ograniczona, należy oczekiwać na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, bo może się okazać, że zgłoszenie było wysłane zbyt późno i nie ma już miejsc.

Serdecznie zapraszamy!