„Róże 650 najpiękniejszych odmian”

  Wyd. Buchmann

 

Gdyby kwiatowy Zeus miał wybrać sobie żonę pośród kwiatów, koronę królowej musiałaby nosić róża. (Safona)
Róże zamieniają rabaty w morze kwiatów, miejsca do odpoczynku w oazy zapachu, a pergole w baśniowy sen. Tylko nieliczne kwitnące rośliny ogrodowe są tak wszechstronne i wywołują u ludzi taką fascynację jak one.

Pośród tysięcy odmian róż trudno wybrać pasujące do własnego ogrodu. Czy powinna być to klasyczna odmiana z grupy róż historycznych, czy tak modne dzięki nostalgicznemu urokowi róże angielskie, a może wykwintne róże wielkokwiatowe? A może raczej szukać odpornych i zdrowych małych róż krzaczastych, które kwitną od czerwca aż do pierwszych mrozów?

Stara reguła – zdrowe i silne lub pachnące i piękne, ale wrażliwe i chorowite – dziś już nie ma zastosowania. Większość nowoczesnych odmian róż jest tak silna i odporna, że nie wymaga oprysków.

Każdy z ponad 650 opisanych tu gatunków, które zostały specjalnie wybrane do tej książki, może się pochwalić wyjątkowymi właściwościami, a wiele z nich ma certyfikaty najwyższej jakości – ADR.

Róże – świat historii, hodowli, pielęgnacji, kształtów i najpiękniejszych odmian.

    

Marta J. Monder   „Róże”     

Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i  Leśne , 2006.

Róża – królowa kwiatów. Znana w przyrodzie, ceniona w ogrodach.

Łatwość krzyżowania i naturalne powstawanie pełnokwiatowych form stało się motywem pasji kolekcjonerskich i przyczyną poszukiwania coraz doskonalszego piękna róż, a jest ono nieskończone. Nie ma chyba ogrodu bez róż.

Prezentując ich bogactwo, Autorka życzy każdemu, by stało się ono jego udziałem.

 

 Bauer Ute, Grothe Barbel

Róże. Najpiękniejsze gatunki róż na każdą rabatę”

 Wydawnictwo „Hachette”, 2011

 Szukasz właściwej róży do swojego ogrodu?

Z tym poradnikiem znajdziesz ją bez problemu! Jasnoróżowa czy morelowa, na rabatę czy jako dekoracyjna roślina pnąca. Dzięki jedynej w swoim rodzaju prezentacji w tabelach ze zdjęciami znajdziesz najlepszą dla siebie odmianę.

Przemień swój ogród w różany raj i dobierz idealne rośliny towarzyszące królowej wszystkich kwiatów.

 


Thomas Proll  „Róże. Porady eksperta”

Grupa Wydawnicza „Foksal”

Seria błyskawicznych poradników, zawierających jasno sformułowane kompetentne i konkretne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystko w jednym miejscu: szybki dostęp do najważniejszych informacji;  bez potrzeby długich poszukiwań, kartkowania i czytania.

Sytuacje kryzysowe: rozpoznanie problemów i szkodników w odpowiednim czasie, szybkie podjęcie prawidłowych środków i zaradzenie problemom.

Tak zrobisz najlepiej: zdjęcia ilustrujące działania krok po kroku wraz z objaśnieniami i poradami gwarantującymi sukces.